دانلود فیلم اموزشی نصب و پیکربندی روتر در سیستم های بی سیم و سیستم عامل لینوکس

دانلود فیلم اموزشی نصب و پیکربندی روتر در سیستم های بی سیم و سیستم عامل لینوکس

دانلود فیلم اموزشی نصب و پیکربندی رمتر در سیستم های بی سیم و سیستم عامل لینوکس

 

Router چیست؟

تعریف اول
روتر یکی از دستگاه های شبکه ای مهم و حیاتی است که از آن در شبکه های LAN و WAN استفاده می گردد . روترها تاکنون در مدل های متفاوت و با معماری مختلف طراحی ، تولید و عرضه شده اند .
استفاده از روترها در شبکه به امری متداول تبدیل شده است . یکی از دلایل مهم گسترش استفاده از روتر ، ضرورت اتصال یک شبکه به چندین شبکه دیگر ( اینترنت و یا سایر سایت ها ی از راه دور ) در عصر حاضر است . نام در نظر گرفته شده برای روترها ، متناسب با کاری است که آنان انجام می دهند : ” ارسال داده از یک شبکه به شبکه ای دیگر ” . مثلا” در صورتی که یک شرکت دارای شعبه ای در تهران و یک دفتر دیگر در اهواز باشد ، به منظور اتصال آنان به یکدیگر می توان از یک خط leased ( اختصاصی ) که به هر یک از روترهای موجود در دفاتر متصل می گردد ، استفاده نمود . بدین ترتیب ، هر گونه ترافیکی که لازم است از یک سایت به سایت دیگر انجام شود از طریق روتر محقق شده و تمامی ترافیک های غیرضروری دیگر فیلتر و در پهنای باند و هزینه های مربوطه ، صرفه جوئی می گردد .
تعریف دوم
این روتر ها یا مسیر یاب ها تجهیزات فیزیکی هستند که چندین شبکه بی سیم یا کابلی را به یکدیگر متصل می کنند. و این همان تجهیزی است که در اینترنت مشخص می کند بسته های اطلاعاتی از کدام مسیر به مقصد برسند و در نهایت رسیدن آن به مقصد را کنترل می کند از نظر فنی یک روتر یک گذرگاه لایه 3 است یعنی روتر های کابلی یا بی سیم شبکه ها را مانند یک گذرگاه به یکدیگر متصل می نمایند و این لایه همان لایه در مدل معروف شبکه یا مدل OSI هستند .

در این مطلب فیلم آموزشی نحوه نصب و پیکر بندی روترها در سیستم های لینوکس و سیستم های بی سیم  آورده شده است . برای راحتی دانلود برای کابران هر کدام از فیلم ها را با لینک جداگانه قرار داده ایم . مدت زمان این ویدیوها 70 دقیقه میباشد که متوانید در ادامه مطلب دانلود کنید.

/ 0 نظر / 8 بازدید